• Zagrebačko dijabetičko društvo, udruga za promicanje zdravlja osoba oboljelih od dijabetesa

PROGRAM RADA I FINANCIJSKI PLAN ZA 2017. godinu

• PROGRAM RADA ZA 2017. godinu

Planirani osnovni projekti Zagrebačkoga dijabetičkog društva u 2017. godini:

nastavak Obiteljskoga savjetovališta za oboljele od dijabetesa tipa 1 i tipa 2 te njihove obitelji nizom aktivnosti

• časopis ZADI (4 broja u godini)
  • mrežne stranice ZDD-a www.zadi.hr i www.tip2.info
  • obiteljski kamp „Dijabetes bez granica i predrasuda“
  • obilježavanje Svjetskoga dana šećerne bolesti 2017. tijekom cijeloga mjeseca studenoga
  • psihološka predavanja i individualna psihološka savjetovališta
  • potpora edukacijama u Domovima za starije i nemoćne na području grada Zagreba
  • edukativni izleti za oboljele od dijabetesa tipa 2
  • planinarenje mladih
  • Božićni party – Klub roditelja i djece ZDD-a
  • planinarenje obitelji
  • sportske igre obitelji
  • odvajanje i zbrinjavanje infekcijskog otpada – Klub roditelja i djece ZDD-a
  • sportska i psihološka radionica Sljeme – Klub roditelja i djece ZDD-a

Predsjedništvo će na svojim sjednicama razmatrati i sve one projekte koji će biti predloženi uz već postojeće te će ih prihvaćati sukladno Statutu, odnosno prema kvaliteti samoga projekta za sveukupnu zajednicu te prema stanju financija na računu Društva.

• FINANCIJSKI PLAN ZA 2017. godinu
  1. Plan prihoda i rashoda
  2. Plan zaduživanja i otplata
  3. Obrazloženje financijskog plana
  1. Plan prihoda i rashoda: Zagrebačko dijabetičko društvo

2. Plan zaduživana i otplata

–           nije planirano zaduženje u 2017. godini

3. Obrazloženje financijskog plana

Obrazloženjem financijskog plana pojašnjavaju se planirane stavke i načinom ostvarenja prihoda i rashoda. Rebalans financijskog plana uslijed mogućih promjena vanjskih i vlastitih uvjeta poslovanja prema novom Zakonu o financijskom poslovanju udruga, na prijedlog Nadzornog odbora, donosi skupština ZDD-a. Nadzorni odbor obavlja zakonsku obvezu koja je novim Zakonom definirana kao: kontroling poslovanja koji se provodi iza svakog tromjesečnog izvještavanja koje se dostavlja FINA-i.

ZAKLJUČNO:

Plan rada i financijski plan ZDD-a, kao i kod svake neprofitne organizacije, idejni je prijedlog koji se nastoji što objektivnije ostvariti.

Novim Zakonom o financijskom poslovanju udruga, obveza je udruga da donesu plan rada kao i financijski do 31. prosinca 2016. g., što je novost i što u ovoj situaciji nalaže njegovo donošenje. Rebalans plana aktivnosti i financijskoga plana, ako to bude potrebno, može se provesti na sljedećoj Redovnoj skupštini ZDD-a u 2017. godini.

Zbog svega navedenog Skupština je jednoglasnom odlukom ovlastila Predsjedništvo Zagrebačkoga dijabetičkog društva za donošenje odluka o planu rada te financijskome planu za sljedeće godine do 31. prosinca u tekućoj godini.